logo

Dziękuję za kontakt. Odpowiem na wiadomość najszybciej jak to możliwe.

blog

Moja działalność to nie tylko zdjęcia. Pragnę się z Wami dzielić najróżniejszymi wydarzeniami, atrakcjami oraz wszelkimi promocjami! Warto śledzić bloga ;)

Sea Towers - Władca Północy

Kamil Szeról, 18 Maj, 2019

    Gdybym miał opisać co mi najbardziej imponuje w zagospodarowaniu terenów miejskich, są to zdecydowanie wieżowce. Mam do nich słabość a zarazem wielki sentyment, gdyż w dzieciństwie zawsze wyobrażałem sobie świat jako przepotężne miasto z windami do nieba. Nie inaczej, tymi windami były wieżowce. Przez świat mediów, bajek i seriali dla dzieci, przemycało się wizję potężnych drapaczy chmur - człowiek się zastanawiał jak to wszystko powstało? Czy to nie istniało od początku dziejów ludzkości...? 

   Z upływem kolejnych lat świadomość się zmieniała, lecz podziw dla tych konstrukcji nadał istniał. Wielce byłem uradowany gdy rejestrując się na forum skyscrapercity.com (Forum Polskich Wieżowców) doczytałem się o największej inwestycji mieszkalnej na północy (tamtych czasów), z zapartym tchem śledziłem najpierw fotorelacje z zagęszczania i utwardzania terenu, po pierwsze fundamenty i piętro po piętrze i z wyczekiwaniem czekałem na koniec realizacji inwestycji. Niesamowicie Interesował mnie efekt końcowy... granitowe kolosy patrzące na świat okiem boga mórz i oceanów. Ponad dekadę później, gdy jestem już człowiekiem w sile wieku to realizując sesję fotograficzną w Rewie, nie mogłem przegapić okazji w drodze powrotnej zrobić kilku zdjęć mojemu ulubionemu budynkowi północy - Sea Tower.

Garść statystyk: 

Tak naprawdę jest to kompleks dwóch wież połączonych ze sobą, budynki pełnią rolę mieszkalną oraz usługowo-biurową

I wieża 125,4 m (141,6 m wraz z iglicą, 38 kondygnacji)
II wieża - 29 kondygnacji
Rozpoczęcie budowy: 2006 r.
Ukończenie budowy: 2009 r.
Masa wież - 140 tys. ton
Inwestor: Invest Komfort SA 
Pracownia Architektoniczna: Wiedeńska pracownia architektoniczna Andrzeja Kapuścika

Moje zdjęcia ukazały się na łamach serwisu Gdynia.City, w artykule p.Michała Gdyńskiego

SEA TOWERS, GDYNIA. TE MIESZKANIA BĘDĄ JUŻ TYLKO DROŻSZE. LICYTACJE O APARTAMENTY W SEA TOWERS TO NORMALNOŚĆ. POST, GALERIA, OPINIA 2019.

Gorąco zachęcam do lektury.