logo

Dziękuję za kontakt. Odpowiem na wiadomość najszybciej jak to możliwe.

blog

Moja działalność to nie tylko zdjęcia. Pragnę się z Wami dzielić najróżniejszymi wydarzeniami, atrakcjami oraz wszelkimi promocjami! Warto śledzić bloga ;)

Studniówki 2020

Rozpoczęcie sezonu fotograficznego zaczynamy od wydarzeń, które emocjonują każdą młodą osobę wchodzącą w wiek dojrzałości. Czyli matura i studniówki. Matura jest jednym z kluczowych elementów w dalszym osobistym rozwoju, jak dziś pamiętam swój temat do opracowania: "Szyldy i reklamy w Twoim mieście, dokonaj analizy językowej". To były czasy, kiedy jeszcze można było wybrać sobie dogodny dla siebie temat, i bardzo dobrze, ponieważ każda osoba mogła przygotować się w jak najlepszy sposób do niego, bazując między innymi na swoich zainteresowaniach. Oczywiście, nie wszystkie osoby szły tym tropem, natomiast ja z góry wiedziałem że ten temat rozwinie mnie mentalnie. Prócz przeczytanych kilku książek o marketingu, sztukach reklamowych, chodziłem z aparatem cyfrowym po starówce w Toruniu i robiłem zdjęcia wszystkiemu, co było związane z reklamami i miało wydźwięk zachęcający do zakupu usług czy towarów. Nie rozwodząc się dłużej, utkwiło mi w głowie jedno ważne przesłanie. Tak naprawdę to matura nigdy się nie kończy, całe życie człowiek się czegoś uczy, czy to w zawodzie czy na stanowisku odrębnym od zainteresowań, dlatego wszelkie porażki są nawozem sukcesu :) Dziś na tapetę biorę wydarzenie w Hotelu Filmar, studniówkę Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzę powodzenia! Zdjęcia wyszły bajeczne i nie zawaham się ich użyć :D

9 Luty, 2020
Sea Towers - Władca Północy

Gdybym miał opisać co mi najbardziej imponuje w zagospodarowaniu terenów miejskich, są to zdecydowanie wieżowce. Mam do nich słabość a zarazem wielki sentyment, gdyż w dzieciństwie zawsze wyobrażałem sobie świat jako przepotężne miasto z windami do nieba. Nie inaczej, tymi windami były wieżowce. Przez świat mediów, bajek i seriali dla dzieci, przemycało się wizję potężnych drapaczy chmur - człowiek się zastanawiał jak to wszystko powstało? Czy to nie istniało od początku dziejów ludzkości...? Z upływem kolejnych lat świadomość się zmieniała, lecz podziw dla tych konstrukcji nadał istniał. Wielce byłem uradowany gdy rejestrując się na forum skyscrapercity.com (Forum Polskich Wieżowców) doczytałem się o największej inwestycji mieszkalnej na północy (tamtych czasów), z zapartym tchem śledziłem najpierw fotorelacje z zagęszczania i utwardzania terenu, po pierwsze fundamenty i piętro po piętrze i z wyczekiwaniem czekałem na koniec realizacji inwestycji. Niesamowicie Interesował mnie efekt końcowy... granitowe kolosy patrzące na świat okiem boga mórz i oceanów. Ponad dekadę później, gdy jestem już człowiekiem w sile wieku to realizując sesję fotograficzną w Rewie, nie mogłem przegapić okazji w drodze powrotnej zrobić kilku zdjęć mojemu ulubionemu budynkowi północy - Sea Tower. Garść statystyk: Tak naprawdę jest to kompleks dwóch wież połączonych ze sobą, budynki pełnią rolę mieszkalną oraz usługowo-biurową I wieża 125,4 m (141,6 m wraz z iglicą, 38 kondygnacji) II wieża - 29 kondygnacji Rozpoczęcie budowy: 2006 r. Ukończenie budowy: 2009 r. Masa wież - 140 tys. ton Inwestor: Invest Komfort SA Pracownia Architektoniczna: Wiedeńska pracownia architektoniczna Andrzeja Kapuścika Moje zdjęcia ukazały się na łamach serwisu Gdynia.City, w artykule p.Michała Gdyńskiego SEA TOWERS, GDYNIA. TE MIESZKANIA BĘDĄ JUŻ TYLKO DROŻSZE. LICYTACJE O APARTAMENTY W SEA TOWERS TO NORMALNOŚĆ. POST, GALERIA, OPINIA 2019. Gorąco zachęcam do lektury.

18 Maj, 2019
Czas START!

Tak, trzeba było wykorzystać tę przepiękną pogodę i wybrać się na kilka spontanicznych zdjęć :) Moją ostatnią modelką była Julia Lewandowska, ambasadorka PGE Ekstraligi oraz Social media manager reprezentująca interesy młodego zawodnika Orła Łódź - Eryka Borczucha. Przyznam szczerze, że spodziewałem się udanej współpracy gdyż Julia należy do kobiet, które bardzo pewnie czują się przed obiektywem (co zresztą widać na koleżanki Instagramie). Oczywiście, nie zawiodłem się! Efekty sami oceńcie ;)

Trzeba poruszyć kilka ważnych kwestii, z przytupem zaczyna się sezon na fotografie a więc jeżeli znasz jakieś ciekawe okolice (stare budynki, opuszczone konstrukcje, klimatyczne naturalne tereny, mosty, wagony itd.) to dajcie konieczne znać. Szykuje się mega wycieczka po województwie, penetracja najbardziej zapomnianych nieruchomości (i nie tylko). Wstępny zamysł trasy już posiadam lecz jak masz w głowie pomysły to wiesz co robić ;) A może wybierzesz się ze mną? Zróbmy konkurs... dla najlepszej propozycji sesja w tym miejscu za darmo! Co Ty na to? ;) No właśnie, jak na lato. Do dzieła!

1 Marzec, 2019